Arcube-IR

فرش ایرانی ، دکوراسیون مدرن

 

اضافه کردن یک فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن می تواند ظاهر فضای داخلی را به کل تغییر دهد. فرش های ایرانی در فضاهایی که رنگ های ساده یا نرم از جمله خاکستری روشن، بژ، سفید یا آبی در آن غالب هستند، به تقویت زیبایی فضا کمک می کنند.

  • فرش را بیشتر در جلوی شومینه یا بخاری قرار دهید. این کار حس صمیمیت فضا را بیشتر می‌کند .
  • برای استفاده از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن، حتما لازم نیست از شکل مستطیلی فرش تبعیت کنید و آن را به درازا یا پهنای سالن قرار دهید. می‌توانید خلاق باشید و فرش را کمی مدرن‌تر روی زمین پهن کنید.
  • در مورد طرح فرش، همان طور که اشاره شد هر مکان با توجه به فرهنگ و اقلیم و … طرح های متفاوتی دارد ، ولی اگر فرش را روی زمین می اندازید، به طرح های پیچیده فکر کنید و یا اگر فرش را بر روی دیوار آویزان می کنید، طرح فرش را ساده انتخاب کنید.
  • اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ کردن دیوار را دارید، فرش خود را متضاد از آن انتخاب کنید. برای مثال، اگر فرش دارای طرح های پیچیده است، کاغذ دیواری یا رنگ دیوار را به رنگ ساده و بدون طرح انتخاب کنید. اگر هم رنگ فرش قرمز است، بهتر است رنگ دیوار آبی روشن، کرمی و یا هر رنگ متضاد یا خنثی دیگری باشد.
  • یک نکته مهم در ترکیب فرش ایرانی با دکوراسیون مدرن انتخاب رنگ فرش است. برای فضاهای مینیمالی، بهتر است به دنبال رنگ های خنثی باشید، برای مثال رنگ کرمی، خاکستری، بژ، شیری، نقره ای، پلاتینی، کرومی و شنی از جمله این رنگ ها هستند. این رنگ ها دکوراسیون مدرن را تقویت می کنند. اما اگر قصد دارید دکوراسیون بیشتر حس و حال سنتی ایرانی داشته باشد از فرش هایی با رنگ های متضاد از رنگ بقیه مبلمان استفاده کنید.

برامون تو کامنت بگین کدوم یک از فرش ها رو میپسندین ؟چرا ؟

 

یک نظر

نظر خود را ارسال کنید

با ما تماس بگیرید

دفتر تهران :    22739908 – 021

دفتر مهرشهر : 33403131 – 026

ما بهترین تجربه را برای بازسازی و طراحی خانه فراهم می کنیم ، صاحبان خانه و متخصصان خانه را با بهترین ابزار ، منابع و فروشندگان متصل می کنیم.