Arcube-IR

وقتی لیلا مصطفی جوان برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه شهر رقه قبول شد، هیچکاه تصور نمی کرد که بعنوان یک دختر کرد بتواند روزگاری شهردار این شهر شود. شهری زیبا در ساحل رود فرات

به گزارش هاژه به نقل از کردپرس،  لیلا مصطفی شهردار جوان شهر رقه سوریه به دلیل تلاش برای بازسازی شهر پس از جنگ با داعش، جایزه شهردار جهانی سال 2021 را از آن خود کرد.
 لیلا مصطفی شهردار شهر رقه در شمال و شرق سوریه، جایزه شهردار جهانی در سال 2021 را از آن خود کرد. او توانست به دلیل تلاش هایش برای ایجاد زندگی بهتر برای شهروندان، این جایزه را از آن خود کند.
لیلا مصطفی که مهندس عمران است، در سی سالگی به عنوان شهردار مشترک رقه  انتخاب شد. او تلاش زیادی برای بازسازی شهر پس از شکست داعش، و ایجاد همبستگی بین گروه های مختلف مردم انجام داد. برای درک بهتر زحمات او باید بدانیم که پس از جنگی که از 2014 تا 2017 به طول انجامید به دلیل بمباران رقه، عملا جز ویرانه ای از این شهر باستانی باقی نمانده بود.
پروژه شهردار جهانی که پس از آغاز همه گیری آغاز شد سعی در توجه دادن به این مهم داشت که شهرها باید آمادگی بیشتری برای مقابله با بلایای طبیعی داشته باشند. همچنین پروژه شهردار جهانی، در دورانی که حقوق شهروندان در بسیاری از کشورها زیر پا گذاشته می شود، از شهردارانی که از این ارزشها حمایت می کنند، قدردانی می کند.
لازم به ذکر است در بین شهردارانی که در این فهرست بودند، منصور یاواش شهردار کلان شهر آنکارا نیز جایزه شهردار پایتخت پروژه شهردار جهانی را به دلیل تلاش برای نزدیک شدن به پایتخت های بزرگ اروپا و آسیا از آن خود کرد.
منبع :
پایگاه تحلیلی خبری هاژه
بی بی سی

نظر خود را ارسال کنید

با ما تماس بگیرید

دفتر تهران :    22739908 – 021

دفتر مهرشهر : 33403131 – 026

ما بهترین تجربه را برای بازسازی و طراحی خانه فراهم می کنیم ، صاحبان خانه و متخصصان خانه را با بهترین ابزار ، منابع و فروشندگان متصل می کنیم.