Arcube-IR

10 نکته کلیدی در دکوراسیون منازل با متراژ پایین

10 نکته کلیدی در دکوراسیون منازل با متراژ پایین

در صورتیکه منازل کوچکی دارید حتما نکات زیر را هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزلتان در نظر داشته باشید

1-اگر میخواهید طراحی داخلی را کمی بزرگتر جلوه دهید، استفاده از رنگ های روشن و شاد از جمله رنگ زرد و سفید به شما کمک میکند.

 

 

 

 

2-اگر از نور طبیعی بهره مند نیستید، حتما از نورهای مختلف مصنوعی برای فضای داخلی تان استفاده کنید. زیرا فضاهای تاریک و کم نور کوچک تر از فضاهای پر نور دیده می شود.

 

 

 

 

3-وقتی آپارتمان کوچک انتخاب می کنید، باید قید مبلمان استیل و کلاسیک را بزنید، چرا که نه تنها برای شما کارایی نخواهد داشت بلکه فقط فضای شما را کوچک تر جلوه می دهد. بهترین مبلمان برای چیدمان خانه های کوچک، مبلمان راحتی، نیم ست، تاشو و ال شکل است که علاوه بر کارایی مطلوب فضای شما را محدود نمی کند.

 

 

 

 

4-با توجه به اینکه امروزه اکثر آپارتمان ها دارای کفپوش های مدرن است پس به راحتی می توانید از فرش های کوچک تر برای فضای داخلی تان استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند. اگر کف فضای شما موزاییک است حتما از موکت های بدون طرح، با بافت عمودی شکل و رنگ خنثی برای مفروش کردن دکوراسیون داخلی منزل کوچک استفاده کنید.

 

 

 

 

5-برای چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی با سقف های کوتاه بهترین انتخاب استفاده از پرده های بلند است. پرده های بلند با رنگ های خنثی با ایجاد انحراف بصری سقف شما را بلندتر از قبل نشان دهد در نتیجه فضای شما بزرگ تر دیده می شود. برای این منظور پرده را از سقف نصب کنید به نحوی که تا روی زمین قرار بگیرد.

 

 

 

 

6-وقتی آپارتمان کوچک دارید، باید از تمام بخش های موجود در فضا به خصوص فضاهای عمودی نهایت استفاده را داشته باشید. برای این منظور می توانید از شلف ها و طبقات عمودی روی دیوار کمک بگیرید و به لوازم و وسایل خود نظم ببخشید.

 

 

 

 

7-استفاده از آینه یکی از قدیمی ترین ترفندهای بزرگنمایی فضا است. آینه ها را می توانید مقابل منابع نوری نصب کنید و به سادگی فضای داخلی تان را دو برابر کنید. حتما توجه داشته باشید که آینه ی انتخابی شما ابعاد مناسبی داشته باشد استفاده از آینه های کوچک نه تنها فضای شما را بزرگ نشان نمی دهد بلکه فقط در فضای شما اغتشاش بصری ایجاد می کند.

 

 

 

 

8-برای جلوگیری از اغتشاش بصری در فضا همیشه لوازم اضافی را از فضای خود دور کنید و نسبت به مرتب بودن فضا حساس باشید.

 

 

 

 

9-در چیدمان منزل کوچک حتما از بافت و طرح های ساده استفاده کنید، توجه داشته باشید که حتما رنگ های انتخابی لوازم و وسایل تان ساده و نزدیک به رنگ های خنثی باشد، پارچه هایی با طرح و رنگ های شلوغ را کنار بگذارید و تا حد امکان از یک ترکیب رنگ ساده برای فضای داخلی تان استفاده کنید.

 

 

 

10-برای پرده و روکش مبلمان از پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ استفاده نکنید همچنین برای کاغذ دیواری طرح‌های ساده‌تر را انتخاب کنید.

 

 

 

مراجع :

  • ihome.ir
  • pinterest

نظر خود را ارسال کنید

با ما تماس بگیرید

دفتر تهران :    22739908 – 021

دفتر مهرشهر : 33403131 – 026

ما بهترین تجربه را برای بازسازی و طراحی خانه فراهم می کنیم ، صاحبان خانه و متخصصان خانه را با بهترین ابزار ، منابع و فروشندگان متصل می کنیم.