RSS

اخبار

فریدون محمدی درباره موزه خصوصی تمبر که سال‌ها با وعده‌های بدون عمل مسئولان میراث فرهنگی استان البرز روبه‌رو بود و به دلیل همین بی‌مهری‌ها قصد جابه‌جایی به استان دیگر را داشت، گفت:
مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرمت ۴بنای تاریخی پل پاتاوه، قلعه عزیزی، بافت تاریخی دهدشت و پل بریم در این استان آغاز شده است.این طرح‌ها با ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال اعتبار اجرا می‌شود. مرمت پل پاتاوه با یک میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال و مرمت بخشی از بافت تاریخی دهدشت با یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از طرح‌های مهم است.
دومین دوره نمایشگاه و همایش نما، طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته بوستان گفتگو تهران 99 تاریخ شروع: یکشنبه 02/06/99 (23/08/2020) تاریخ پایان: سه شنبه 04/06/99 (25/08/2020) زمان بازدید: 9 الی 17
پنجمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار مصرف بهینه انرژی بوستان گفتگو تهران 99 تاریخ شروع: دوشنبه 03/09/99 (11/23/2020) تاریخ پایان: چهارشنبه 05/09/99 (11/25/2020) زمان بازدید: 9 الی 17
تشخصیص نشت آب با فن آوری نانو دوشنبه, 15 اردیبهشت 1399
پژوهشگران دانشگاه واترلو حسگر جدیدی ساختند که بی‌نیاز از باتری بوده و می‌تواند نشت آب در ساختمان را تشخیص دهد، مشکلی که موجب بروز خسارات زیادی در سازه‌ها می‌شود. این حسگر با استفاده از فناوری‌نانو انرژی خود را تامین می‌کند، درصورت قرار گرفتن در معرض رطوبت، حسگر به تلفن همراه هشدار می‌دهد. محققان با حذف باتری و برخی مدارها در این فناوری، هزینه تولید را کاهش داده‌اند به طوری که هر حسگر با قیمت ۵ دلار قابل تولید است، یعنی در حدود یک دهم هزینه تولید ادوات تشخیص نشت موجود در بازار!
محمد اسلامی ( وزیر راه و شهرسازی ) درباره توافق اخیر وزارتخانه های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در نوسازی بافت های فرسوده اظهار داشت : با وزارت میراث فرهنگی توافق کرده ایم تا محدوده های بیشتری را که در حال حاضر تحت عنوان "بافت تاریخ " فریز شده اند، آزادسازی کننند و مردم بتوانند متناسب با شرایط همان بافت ، اقدام به ساخت و ساز کنند اما قرار نیست برج سازی شود.
فیلترها
Sort
display