آرشیو وبلاگ
RSS

وبلاگ

کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی
کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی

وقتی در مورد رنگ شناسی دکوراسیون صحبت می کنیم، باید بدانیم که رنگ ها به طور تصادفی مورد استفاده قرار نمی گیرند. در ابتدا ممکن است فکر کنیم انتخاب رنگ ها برای مثال برای آشپزخانه یا برای کل خانه ساده است، زیرا ما آنچه را که دوست داریم را انتخاب می کنیم.

اگرما اطلاعات کمی درباره ی رنگها داشته باشیم ممکن است حاصل انتخاب رنگها نه هارمونی مناسبی با یکدیگر داشته باشند و نه تناسب و وجه مشترکی با طراحی و فضاها.

در برخی از فرهنگهای قدیمی، از جمله مصری ها و چینی ها، از رنگها برای درمان استفاده می شده است. این کار که به آن نور درمانی یا رنگ درمانی نیز گفته می شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین،  به رسمیت شناخته شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

در علوم و طبابت نوین نیز :

از رنگ قرمز برای تحریک ذهن و افزایش تمرکز استفاده می شود.

از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می شود.

از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می شود.

از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می شود.

از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی های پوستی استفاده می شود.

13 نکته طلایی نظارت بر خاکبرداری

مواردی که لازم است توسط مهندس ناظر  در حین بازدید عملیات خاکی یک پروژه بررسی و کنترل گردد به شرح ذیل می باشد :

فیروز آباد ، شهر دایره ای شکل اردشیر ساسانی
فیروز آباد ، شهر دایره ای شکل اردشیر ساسانی

در یکصد و ده کیلومتری جنوب شیراز، در میان یک دره کوهستانی که نزدیک به ده تا بیست کیلومتر پهنا دارد، آثار شهری که به صورت دایره ساخته شده هنوز باقی است.

قطر این شهر دابره ای شکل به دو کیلومتر می رسد ، و آن را به صورتی دقیق و هندسی با بیست خیابان شعاع گونه که همه به مرکز دایره میرسند، به بیست بخش مساوی تقسیم کرده بودند.

نام شهر در اصل اردشیر خوره (فر اردشیر یا شکوه اردشیر) بود. اردشیر پاپکان بنیادگذار سلسله ساسانی بود که پس از شکست دادن آخرین پادشاه اشکانی ( اردوان پنجم ) در سال 224 میلادی به حکومت رسید.

فیلترها
Sort
display